Instrukcja klejenia fototapeta EASY

 

Fototapeta Easy DotDrogi Kliencie,
jeśli już kleiłeś kiedyś jakąś standardową tapetę, to już można mówić o połowie sukcesu - wiesz już na czym polega proces klejenia. Z fototapetą temat jest generalnie podobny, ale na klejenie ma wpływ materiał z którego zamówiłeś fototapetę.

Jeśli nigdy nie miałeś do czynienia z tapetowaniem, poproś o pomoc osobę, która posiada w temacie doświadczenie, bądź skontaktuj się ze specjalistą. Stanowczo odradzamy klejenia fototapety osobom bez podstawowego doświadczenia w temacie.

1. Niezbędne narzędzia.
Zanim zaczniesz tapetować zadbaj o przygotowanie następujących narzędzi:

  •     nóżyk do tapet
  •     poziomicę dla wyznaczenia pionu


2. Sprawdzenie produktu.
Po wyciągnięciu fototapety z opakowania należy zadbać, aby rozłożyć ją zadrukowaną częścią do góry. Jeśli opakowanie zawiera kilka brytów należy sprawdzić, czy wszystkie bryty komponują się w jedną całość i czy produkt jest zgodny z zamówieniem. Prosimy również o sprawdzenie, czy produkt nie posiada wad fabrycznych typu odbarwienia.

3. Przygotowanie ściany.
Niezalecane jest przyklejanie fototapety na nierównej powierzchni. Należy przygotować ścianę tak, aby była czysta i jak najbardziej gładka. Należy zwrócić baczną uwagę na wszystkie ubytki na ścianie – należy je uzupełnić i wyrównać.  Przed montażem należy również zdemontować wszelkie listwy podłogowe, czy gniazdka (pamiętamy o zabezpieczeniu przewodów, aby zapobiec porażeniu).

Warto na ścianie delikatnie naznaczyć ołówkiem pionową linię początkową, kontrolując nachylenie linii poziomicą. Dzięki temu będziemy wiedzieli w jakim położeniu powinna znajdować się krawędź fototapety. 

4. Naklejanie fototapety samoprzylepnej.
Pamiętaj - fototapetę zaczynamy kleić najlepiej od strony okna.

Odklejamy ok. 30 cm fototapety i naklejamy ją od góry ściany, przykładając ją jednocześnie do nakreślonej pionowej linii. Przy naklejaniu fototapety powinna poradzić sobie jedna osoba - problemem nie powinno yć równoczesne rozwijanie fototapety, jak również wygładzanie jej. Wygładzanie można przeprowadzić bez dodatkowych narzędzi przy użyciu dłoni. W momencie gdyby pojawiły się bąble powietrzne, można fototapetę odkleić o ponownie nakleić bez negatywnych konsekwencji dla ściany.


W momencie, gdy fototapeta EASY zostanie niedokładnie przyklejona, możliwe jest jej odklejenie i ponowne naklejenie.  W razie błędu przy naklejaniu folia EASY daje możliwość poprawki bez szkody dla końcowego efektu ścian. Specjalny klej umożliwia łatwą aplikację bez bąbli oraz ewentualne przeniesienie aplikacji w inne miejsce bez utraty właściwości klejących materiału. 

Jeśli fototapeta składa się z większej ilości brytów, kolejne jej części kleimy w ten sam sposób, zwracając uwagę na dopasowanie kolejnej części fototapety. Standardowo stosujemy zakładki 2 cm, które umożliwiają dokładne dopasowanie grafik na poszczególnych brytach do siebie.

Jeśli istnieje taka potrzeba,  przytnij nadmiar fototapety przy linii sufitu oraz przy podłodze.